Корзина
3166 отзывов
+380 (67) 757-64-79
+380 (50) 468-05-76
Староконстантиновское шосе, 5, Хмельницкий, Украина
«Auto-Mechanic»
Корзина

Повітряний фільтр - чи справді так важливо його вчасно міняти?

Повітряний фільтр - чи справді так важливо його вчасно міняти?

Дорогий друже! (час читання 2 хв 30 сек)

Сьогодні поговоримо про повітряний фільтр – його роль, частота заміни, на що впливає. Цікаво, що іноді водій може помилково недооцінювати його роль у справній роботі авто. Це викликано недостатньою поінформованістю. Справа в тім, що водій розуміє чіткий взаємозв’язок, що якщо не провести заміну масляного фільтра, то змащувальні властивості масла у двигуні будуть втрачатись і головний елемент автомобіля – «серце», може вийти зі строю. А тут фільтрація повітря – здавалось би немає сенсу перейматись.

Але якщо проводити аналогію далі, то «легені» або повітряний фільтр також відіграє ключову роль в роботі авто. Варто зауважити, що для спалювання 1 л бензину необхідно 15 кг чистого повітря! Адже деталі в двигуні дуже тонко підігнані, тому частинки бруду в повітрі призведуть до швидкого зношування цих деталей. Справа в тім, що цей бруд – це в більшості випадків пісок, який в двигуні під дією високих температур перетворюється на частинки скла. Наслідки не важко передбачити…

Крім того, брудне повітря може значно скоротити термін експлуатації витратоміра. Про це читайте в іншій статті.

Частота заміни?

Тому вчасна заміна на якісний фільтруючий елемент – це запорука надійної роботи авто. Як часто замінювати фільтр? Зазвичай при заміні мастила, тобто кожні 10000-15000 км пробігу. Якщо ж авто експлуатується на ґрунтових дорогах, в умовах сильної запиленості, будівельний пил, то це необхідно робити частіше.

Особливості конструкції

Стосовно конструкції самого фільтру – то найпоширеніші сьогодні паперові фільтри. Повітря проходить через спеціально оброблений папір, в якому затримується бруд (близько 99%).

Заміна

Бажано заміну виконувати на СТО. Все ж, якщо ви вирішили зробити це самостійно, то необхідно звернути увагу на наступне:

-         необхідно обережно виймати старий фільтр аби бруд не потрапив у впускний колектор, звідки в свою чергу може потрапити прямо в двигун

-         після установки нового фільтра, бути уважним, коли закриваєте кришку корпусу, аби все прилягало щільно. Це допоможе запобігти підсмоктуванню брудного повітря ззовні.

Діагностика

Якщо ти помітив, що збільшився розхід палива, знизилась потужність, з’явились збої в роботі витратоміра – можливо саме час подивитись на стан повітряного фільтру. Уважно оглянути його і пересвідчитись, що він достатньо чистий і не має механічних пошкоджень чи розривів.

Який купити?

Умовно повітряні фільтри можна поділити на дві групи:

-         бюджетні (AutoMega, JapanCars, MaxGear, JC Premium);

-         якісні (Renault, Purflux, Knecht, Meyle, Nissan)

З огляду на вищеподану інформацію, в будь якому разі рекомендуємо фільтри останньої групи. На нашому сайті Auto-Mechanic ви зможете підібрати відповідний фільтр відповідної якості для свого автомобіля Renault. В цьому тобі допоможуть наші кваліфіковані менеджери.

Успіхів!

Другие статьи

Насколько вам удобно на сайте?

Рассказать Feedback form banner